מי זה עומרי כהן ולמה ללמוד ממנו?

בגיל שלוש-עשרה

עומרי כהן חלם להיות עשיר.

בגיל שלושים

הוא הגשים את החלום.

נפגשתי איתו כדי לשמוע,

תכל'ס, איך הוא עשה את זה.

ריאיון עם עמית משולם בתוכנית "עסקים עם כריזמה"

מי זה עומרי כהן

אתה מנכ"ל ובעלים של חברה מצליחה, כסף כבר לא מטריד אותך ונדיר לא לשמוע את השם שלך בשיחה עם בעלי עסקים. איך הגעת לזה?

בגיל שלוש-עשרה חלמתי להיות עשיר. בגיל שש-עשרה הקמתי את העסק הראשון שלי והצבתי לעצמי יעד: להיות מיליונר לפני גיל שלושים. עד הגיוס, הקמתי עוד שני עסקים. אחרי הצבא, הקמתי את תכל'ס ליווי עסקי.

ואז מה?

עזרתי לבעלי עסקים להרוויח יותר כסף והצלחתי בזה. השמועות התפשטו מהר ובלי שעשיתי שיווק, היומן שלי היה מלא מדי חודש בארבעים לקוחות שליוויתי במקביל. כשהיו יותר מדי בעלי עסקים שרצו לעבוד איתי ולא יכולתי לקבל, הבנתי שאני חייב לגדול ומהר.

מה עשית כדי לגדול?

בניתי מודל זכיינות, הכשרתי יועצים בשיטה שלי, סיפקתי להם לידים ולקוחות סגורים והשקעתי את רוב הזמן שלי בחניכה שלהם. כנראה שעשינו עבודה יוצאת מן הכלל כי השמועה טסה לחו"ל וחזרה עם בעלי עסקים מרחבי העולם שביקשו שנעזור גם להם. תוך שלוש שנים ניהלתי שלושים וחמישה יועצים זכיינים.

נשמע כמו סיפור סינדרלה.

לא בדיוק. כולם היו אנשים טובים אבל אף אחד מהם לא היה מצוין כמו שדמיינתי. הצלחתי לחיות עם זה במשך שנה אבל בכל פעם שהדרכתי אותם במפגשים הקבועים שהיו לנו מדי שבועיים, הרגשתי שאני יוצא מהמפגש עם פחות אנרגיה מזו שנכנסתי איתה. בשלב מסוים, כבר לא יכולתי לסבול את זה.

אז מה עשית?

חנכתי באופן אישי כל אחד מהיועצים במשך שנה. דחפתי כל אחד מהם למקסימום שלו וקיוויתי לזהות בחלק מהם את הפוטנציאל שחיפשתי. זה לא קרה והייתי צריך לקבל החלטה קשה. להישאר עם יועצים טובים ולהשלים עם זה או לשחרר את כולם ולהתחיל מחדש.

קשה זו מילה עדינה…

נכון, אבל לשמחתי, בשלב הזה כבר הייתי חופשי כלכלית כך שכסף לא הטריד אותי. בגלל העובדה הזו, ההחלטה הייתה קלה יותר אבל עדיין היססתי לקבל אותה. כאילו משמיים, נחשפתי לסיפורים של בעלי עסקים מצליחים מאוד בעולם שעברו את אותו הדבר בדיוק. הם הצליחו מאוד, נאלצו לשחרר את העובדים שלהם, מבחירה או בגלל משבר כלכלי, והתחילו מחדש, עם כל הידע והניסיון שכבר היו להם. זה כל מה שהייתי צריך לשמוע כדי לעשות את זה. תוך זמן קצר שחררתי את כולם.

איך התמודדת עם זה?

לקחתי פסק זמן כדי להפיק לקחים ולשכלל את השיטה שלי. היא סיפקה את הסחורה בכל מה שקשור ללהרוויח יותר אבל עכשיו הייתי צריך שהיא גם תעזור לי לגדול נכון. כשהרגשתי מוכן, גייסתי יועצים מחדש. העבודה הוכיחה את עצמה כמשתלמת ביותר כי היועצת הראשונה שגייסתי הכניסה בחודש הראשון שלה לעבודה מה שהיועצים הטובים שהיו לי הכניסו בשנה שלמה. כשזה קרה שוב ושוב, ידעתי שפיצחתי את זה.

מדהים. אני גם יודע שהוצאת לאור שני ספרים…

נכון, האחד נקרא "להצליח בגדול בעסק קטן – מדריך מעשי לבניית עסק משגשג ורווחי" והשני נקרא "איך לפרוש צעיר ועשיר – 33 שיעורים על כסף שבזכותם הפכתי למיליונר לפני גיל 30".

כשסיימנו את הריאיון, סיפרתי לעומרי למה אני מצלם את הראיונות האלה. הוא שאל כמה שאלות, חטף ממני את העט והדף ותוך דקה הסביר לי איך להפוך את הרעיון הזה לעסק ייחודי במודל רווחי מאוד. באותו הרגע הבנתי למה יצא לו מוניטין של אסטרטג מקורי וגאון שיווקי…

———————————–

רוצים שנעזור גם לכם?

לא בטוח שאנחנו יכולים.

תלחצו כאן ותקראו את זה >>

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close